10 клас

Тема 1 "МИСТЕЦТВО АФРИКАНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО РЕГІОНУ"






Тема 2 "МИСТЕЦТВО АМЕРИКАНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО РЕГІОНУ"









 Тема 3 "Мистецтво Далекосхідного культурного регіону"









Тема 4 "Мистецтво Індійського культурного регіону"




Тема 5 "Мистецтво Арабо-мусульманського культурного регіону"


27.09.2021 


Тема: Архітектура Північної Африки.


22.01.2021

Тема: Види і жанри мистецтва живопису Індії



Завдання:
1.Теоретичний матеріал прочитайте на ст.120-126
2.Практичне завдання. Намалювати ескіз тварини (хижака, птаха) або рослини (квітки, дерева) в індійському стилі.

18.01.2021

Тема:Культова (храмова) архітектура Індії



Завдання:
1.Теоретичний матеріал прочитайте на ст.116-120
2.Письмове завдання. Написати в зошит конспект до теми "Характерні риси храмової архітектури Індії".
3.Творче завдання. Намалювати ескіз палацу Тадж-Махал. 

11.01.2021

Тема: Індійський культурний регіон. Специфіка розвитку культури. Культурні традиції індійського регіону.

Протягом принаймні п'яти тисячоліть Індія виробила і зберегла глибоко оригінальну культуру, що належить до великих досягнень світової цивілізації. Література Індії дуже давня. Її перші пам'ятки - священні книги Веди (санскр. - «священні знання») - виникли за тисячоліття до початку нашої ери. У ті часи в Індії створено й всесвітньо відомі поеми «Махабхарата» і «Рамаяна». 
Сьогодні до Індійського культурного регіону включають країни Південно-Східної Азії: Індію, Бірму, Цейлон, Малайю, Непал, Бангладеш, Шрі-Ланку, Пакистан, а також деякі культурно та лінгвістично споріднені - Тибет, Бутан, Індонезію, Камбоджу. Культура та мистецтво Індійського культурного регіону формувалися під впливом буддизму (однієї з найбільших світових релігій, яка виникла саме в Індії), а також інших релігій (ведизму, брахманізму, індуїзму, джайнізму) і мають свій самобутній характер і свою внутрішню єдність, яка знаходить відображення у спільності традицій, релігійних уявлень, міфології, багатьох рисах побуту тощо. 

Завдання для самостійного опрацювання і закріплення матеріалу з теми:
1.Теоретичний  матеріал у підручнику: читайте  ст.114-116, https://docs.google.com/document/d/1f2EsAor8PfGkFY0hPL9jJRLFQ9H68u_6/edit
2.Презентація для перегляду за посиланням:https://docs.google.com/presentation/d/19-CEcxgjeqKAe7UfNyRsf8BiWN4HQo75/edit#slide=id.p18
4.Дайте відповідь на питання. Зробіть аудіозапис та надішліть мені в повідомлення.
-Які релігії вплинули на мистецтво індійського культурного регіону?

02.11.2020
Тема: Мистецтво американського культурного регіону.

Теоретичний матеріал у підручнику. читайте на ст. 33.

Географічна довідка

Америка — частина світу в західній півкулі Землі, що поділяється на два континенти або материки — Північну і Південну Америку.
Наприкінці XIX ст. США (найбільша країна Північної Америки) за розвитком зрівнялися з провідними державами Старого Світу. Швидке зростання міст на початку XX ст. та мільйони іммігрантів зі Східної Європи, Скандинавії, Ірландії, Італії, багато з яких уславили США, зробили їх країною хмарочосів і гомінких вулиць, стрімкого ритму, де стало популярним гасло виклику самому собі «I did it!» («Я зробив це!») і де реклама канонізує спосіб життя. Рух — природний стан американця.

  Увібравши та «переплавивши» творчі здобутки європейської, африканської та індіанської цивілізацій, США протягом ХХ ст. досягли надзвичайних успіхів практично в усіх видах мистецтва, а в деяких навіть стали лідером. Упевненість американських митців, їхня внутрішня свобода, прагнення перевершити досягнення минулих епох й усталених художніх традицій значною мірою збільшили різноманіття напрямів в образотворчому мистецтві, відкрили нові горизонти для музичного мистецтва та сприяли оновленню театрального мистецтва й розвитку кіно.

  Культура США — це простір для творчості, швидкість у реалізації задуму, неймовірна палітра мистецьких пошуків, трансформація елітарного в популярне й навпаки. Видатні митці США відкрили нову сторінку в історії світового мистецтва, збагатили його звучанням невідомих досі ритмів і образів.

 
Історична довідка
Представники різних культур по-різному сприймають дійсність в силу різниці у вихованні, попереднього досвіду, під впливом традицій власної культури, пріоритету ціннісних орієнтирів, стереотипів способу життя і поведінки.

Щоб краще зрозуміти американський менталітет, світоглядні цінності населення Північної Америки, їх бачення світу, звернімося до конкретних фактів історії, які визначили становлення американської нації. Своєрідність художньої культури Північної Америки обумовлена її історичними, соціально-політичними та етнічними особливостями.

Зробимо короткий екскурс до історії формування американського суспільства. Унікальність американського суспільства визначається специфікою його історії. За порівняно невеликий історичний час країна першовідкривачів та іммігрантів перетворилася в супердержаву з усіма позитивними і негативними сторонами цього явища. Як би ми не ставилися до американської політики сьогодні, ми не можемо заперечувати, що саме реальне життя в Америці є привабливим для жителів інших країн. Саме цим пояснюється прагнення чужоземеців переїхати до Америки на постійне проживання, серед яких і українці.

У чому полягають особливості так званого «американізму» і якими є джерела і шляхи формування та трансформації американських цінностей і пріоритетів з часу заснування перших поселень у Новій Англії в 1607році й до цього часу?

1. На думку істориків і філософів, в основі американського суспільства лежить лібералізм Джона Локка. У своїх працях він виділяв невід'ємні права людини — право на життя, на свободу, на приватну власність і рівноправність. Джон Локк вважав, що люди дійшли висновку, що суспільний договір на охорону цих прав і нагляд за дотриманням цих свобод вони довіряють державі. У той же час філософ вважав, що народ має право контролювати роботу влади і має право змінитити той уряд, чия робота здається йому недостатньо ефективною. Усі ці принципи були закладені до Декларації Незалежності, яка багато в чому визначає життя й сучасного суспільства.

2. Історія Північної Америки з самого початку передбачала незалежність духу і підприємливість як необхідну умову виживання на новому континенті. Крім того, іммігрантам було властиве бажання звільнитися від пут колишнього життя, видийти від підвалин католицької церкви і прагнення реформувати релігійні погляди (виникнення протестантської релігії), поставивши їх на службу інтересам власності. Саме протестантська етика і пуританська мораль увійшли в плоть і кров громадян молодої країни і стали важливими факторами в її духовному розвитку. У суспільстві рівних можливостей саме Бог допомагає людям досягти успіху. Звідси випливає, що морально те, що приводить до успіху. Американець — не американець, якщо він не досяг персонального успіху.

3. Важливим фактором став строкатий етнічний склад країни, створений із вихідців різних країн і об'єднаний ідеями свободи й демократії. Кожна з груп переселенців продовжувала культурні традиції своєї батьківщини, але у відмінному від

першоджерела вигляді. Культура Сполучених Штатів Америки формувалася під впливом саме етнічного і расового різноманіття країни. Значний вплив на неї справили вихідці з таких країн, як Ірландія, Німеччина, Польща, Італія, нащадки привезених з Африки рабів, а також американські індіанці й корінні жителі Гавай-ських островів. Проте, вирішальний внесок зробила культура вихідців з Великой Британії, які насаджували англійську мову, правову систему й інші культурні досягнення.

4. Північна Америка — країна емігрантів, тому, відповідно до закону, вони мають рівні права з корінними жителями континенту. Люди різного походження живуть поруч, інколи утворюючи «плавильний котел» мов та культур, інколи підтримуючі кордони між етнічними та національними громадами.

Отже, головними факторами, що вплинули на формування національної ідентичності США, були принципи, що покладені до Декларації Незалежності; релігійна філософія — протестантська етика і пуританська мораль; ідеї свободи і демократії; а також строкатий етнічний склад країни, де кожна нація зберігала культурні традиції своєї Батьківщини.

Становлення мистецтва Північної Америки, зокрема США, відбувалося теж на основі синтезу не тільки різних національних, але й расових культур — американських індіанців, народів Африки, іммігрантів з Європи, а пізніше і переселенців з країн Азії. Етнічна строкатість вихідців із різних країн світу є важливою особливістю, яка зіграла головну роль у розвитку національної самосвідомості, громадської думки, формуванні нових культурних принципів і особливо художніх традицій різних видів мистецтва Північної Америки.

Американські кінематограф, телебачення, музика (блюз, джаз, реп, рок тощо) служать фундаментом світової масової культури. Саме в СТТТА вперше з’явився Інтернет, масовий автомобіль, отримали розвиток інформаційні технології. Як провідна економічна і військова держава світу, США багато в чому визначає спосіб життя решти людства.


Запишіть у зошит
Головні фактори, що вплинули на формування національної ідентичності США
ü принципи, що покладені до Декларації Незалежності;
ü релігійна філософія — протестантська етика і пуританська мораль;
ü ідеї свободи і демократії;
ü
строкатий етнічний склад країни, де кожна нація зберігала культурні традиції своєї Батьківщини.


Посилання на відео:
https://www.youtube.com/watch?v=HPP09uZSha8&t=29s

Завдання
Створіть аудіо-повідомлення  про мистецькі здобутки Американського культурного регіону та надішліть мені в лічку в вайбер.
УСПІХІВ!



Комментариев нет:

Отправить комментарий

Дистанційне навчання